Scenariusz zajęć
Dodane przez Beata dnia Czerwiec 27 2008 19:28:31

Scenariusz zajęć

"Mamo, tato, pobaw się ze mną"

Rozszerzona zawartość Nowości

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH dla dzieci 3,4-letnich

Opracowanie nauczyciel: Renata Pala


Temat: Mamo, tato, pobaw się ze mną

CELE:

FORMA: Indywidualna, praca z całą grupą, zabawa z rodzicem

METODA: Oglądowa, słowna, czynnościowa.

Przebieg:

1. Taniec powitalny „Wszyscy są” ( Klanza) - dzieci i rodzice tańczą parami po kole.

Wszyscy są, witam was

zaczynamy już czas - wszyscy maszerują po kole

Jestem jakażdy wskazuje na siebie

Jesteś tykażdy wskazuje na bliska osobę

Raz, dwa, trzytrzy klaśnięcia w swoje dłonie.

2. Zabawy z rodzicami wg M.Bogdanowicz:

a) Wierszyk paluszkowy„Rodzina paluszków”,

To jest dziadziuś i babunia.

Ten największy to jest tatuś, a przy nim mamunia,

A to jest dziecinka mała, a to moja rączka cała.

b) Zabawa ”Bawiły się dzieci”

Bawiły,bawiły się dzieci paluszkami,

Jak jeden nie może to drugi pomoże…….

c) Zabawa przy muzyce „Rockendrol” –mycie się.

3. Wizualizacja – słuchanie opowiadania E.Redkiewicz „Do czego służą ręce?”

4. Rozmowa po wysłuchaniu opowiadanie ilustrowana sylwetami krasnali.

Pytania:

Czy wiecie, który miał rację?

Jak wy myślicie, do czego potrzebne nam są ręce?

5. Masaż z wierszykiem z udziałem rodziców

Idzie pani tup, tup, tup,

Dziadek z laską stuk, stuk, stuk

Skacze dziecko hop,hop,hop

Żaba robi długi skok

Wieje wietrzyk fiuuuu

Kropi deszczyk puk, puk, puk

Deszcz ze śniegiem chlup, chlup

A grad w szyby stuk, stuk, stuk

Świeci słonko

Wieje wietrzyk

Pada drobny deszczyk

Czujesz dreszczyk

6. Śpiew piosenki „Piosenka na chłodny dzień”

7. Układanie ilustracji wg kolejności: „Ubieram się”

Rozpoznanie części ubrania: czapka, szalik, rękawiczki i miejsca przeznaczenia.
Rozmowa czy łatwo ubrać się samemu? Po co one nam?
  Ubieranie rodziców w czapkę, szalik, rękawiczki.

8. Taniec rąk do muzyki A.Vivaldiego.

9.Odrysowanie rąk dziecka na podpisanej imieniem kartce - zabranie jej do domu w celu utrwalania własnego imienia.